Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coje witch

27. 1. 2008

O co jde ve W.I.T.C.H.???

Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin - kdo z nás by je neznal? Jejich příběh začal přestěhováním Will do městečka Heatherfieldu. Tam poznala spolužačky Cornelii a Elyon (všem bylo v té době čtrnáct) a o rok mladší Irmu, Hay Lin a Taranee (také novou ve městě). Všechny navštěvovaly Sheffieldský institut, zajímaly se o kluky, hádaly se s rodiči, nakupovaly, sedávaly v kavárnách nebo se věnovaly svým kroužkům jako ostatní holky jejich věku. Záhy po jejich setkání se ale začaly dít divné věci, vynořily se zvláštní bytosti a holky u sebe objevovaly nadpřirozené vlastnosti.  

Brzy se ukázalo, že pětice W.I.T.C.H. je vyvolená skupina Strážkyň Kondrakaru a Velké sítě. Elyon zjistila, že je právoplatnou dědičkou trůnu světa Meridian a odešla z Heatherfieldu. Pod vlivem bratra Fobose, který už delší dobu spřádal plány, jak svou mladší sestru připravit o vládu, se stala nepřítelkyní svých bývalých kamarádek. Ty se mezitím dozvěděly o Kondrakaru, seznámily se s moudrým Věštcem a začaly se věnovat svému dalšímu úkolu - uzavření dvanácti portálů spojujících Heatherfield a Meridian, které by mohl Fobos zneužít. Čtyři z nich získaly absolutní vládu nad jedním živlem a pátá se stala nositelkou Srdce Kondrakaru, ve kterém se živly spojují v čistou Energii.

       

Na Strážkyně ale čekala dlouhá cesta. Musely se mnohokrát vypravit do Meridianu. Postupně na svou stranu získaly rebely pod vedením šeptáka Caleba, který se zamiloval do Cornelie. Mnohokrát se střetly s Fobosovým služebníkem Cedrikem a vojáky. Po čase se jim konečně podařilo přivést Elyon k rozumu a ona uvěřila, že ji bratr podvedl. Ještě mnoho bojů si vyžádal konečný úspěch, ale vyčerpaným Strážkyním a Elyon se nakonec podařilo Fobose porazit a Elyon se stala zbožňovanou královnou Meridianu, který po letech začal vzkvétat.

Jen co ale Čarodějky dokončily jednu náročnou misi, čekal na ně další náročný úkol. Bývalá Strážkyně Nerissa lstí připravila Will o Srdce a pětice tak svedla vyčerpávající bitvu, tentokrát o samotnou pevnost Kondrakar. 

Následovalo už třetí dobrodružství čarodějek, ve kterém jim pomáhala bojovnice Orube. Snažily se vyřešit spor s pánem Arkhanty, Arim. Ari, kterému zemřela žena, měl autistického syna Maquihi. Pořád se mu nedařilo chlapce uzdravit, a tak se uchýlil k poslední možnosti - nesmírně namáhavým způsobem chytil banshee Yuu a ta mu musela začít plnit všechna přání - Maquimu však nedokázala pomoci. Ari tedy počal ohrožovat Kondrakar...

I s ním si děvčata poradila, přemohla banshee a pomocí daru nymfy Xin Jin dokonce vyléčila Maquiho. Jestli si ale myslíte, že po návratu do Heatherfieldu si začala užívat klidu a pohody, mýlíte se. Řešila totiž povstání svých astrálních kapek. Těm se dokonce podařilo utéct do jiného města. Kapky chtěly žít svůj vlastní život... Čarodějkám sice pomáhala Orube, ale vůbec nebylo jisté, jak vše dopadne.

Kapkám se podařilo prosadit svou - získaly od Strážkyň volnost i vlastní život ve vzdáleném městě. V Kondrakaru se ale začaly dít nekalé věci. Zrádnému Endarnovi se podařilo sesadit Věštce a získat jeho místo pro sebe. Nejenže se snažil vypovědět W. I. T. C. H. ze služeb Kondrakaru a chystal pro ně zákeřné úkoly, také je chtěl definitivně připravit o kouzelnou moc. Navíc byl ve skutečnosti... Fobos!!! Šlo o jednu z nejsložitějších a nezapeklitějších situací - neuvěřitelně zamotanou. Cornelia navíc dostala tzv. Obraceč času, šperk, který na Zemi zastavoval čas. Holky musely osvobodit Elyon, Yan Lin a s pomocí Himerishiho (Věštec v civilu) sňali z Fobose podobu Endarna a uvěznili ho. V Kondrakaru tak začala nová éra, trojvládí Věštce, Endarna a Yan Lin. I Cedrik byl řádně potrestán, musí žít ve světě lidí a pracovat v antikvariátu.

Nyní se veškeré problémy točí kolem Heatherfieldské legendy. V rodném městě tří čarodějek žil kdysi šlechtic Jonathan Lundmoore, nikdo ale netušil, odkud přišel. Údajně měl otevírat průchody mezi naším a svým světem a v klidu přecházet. Po jeho zmizení se dokonce objevilo několik záhadných stvoření (lidé prchající před Fobosovou nadvládou z Meridianu). V paláci za městem prováděl pokusy, zjistil, že v Heatherfieldu se nachází magický průsečík všech pěti živlů. Snažil se živly ovládnout a svá bádání zapisoval do Knihy živlů. Text se postupně stal samostatnou magickou bytostí. V noci, kdy muž z města zmizel, údajně z jeho vily zářily paprsky v pěti barvách a vyletovaly jako komety. Každý dopadl na jiné místo. Cedrik se do vily, která byla v té době před zbouráním, vypravil a bohužel Knihu živlů získal. Pomocí jeho lsti se jí Matt Olsen dotkl a v současnosti je v ní uvězněn. Čarodějky čeká nová náročná mise - získat pět kamenů, které Knihu otevřou a Matta propustí...

 

Celý komiks je samozřejmě proložen běžným životem dívek, problémy ve škole či s láskou nebo rodinou a často také krásným humorem. Poprvé vyšel v dubnu 2001 v Itálii, dnes už ho najdete i v USA, Brazílii, Finsku, Francii, Německu, Jižní Americe, Holandsku, Portugalsku, Španělsku a dalších zemích (celý seznam: http://www.wolfstad.com/dcw/titles/?kw=W.i.t.c.h). Vrchní kreslířkou je Giada Perissinotto. A za celý nápad a stvoření báječného světa W.I.T.C.H. skládám poklonu scénáristce jménem Elisabetta Gnone!

 

Jak se dělá W.I.T.C.H.

Možná už vás při čtení tohohle skvělého časopisu napadlo, kolik práce dá udělat jeden komiksový obrázek, natož celé číslo. Pojďte se se mnou podívat na vývoj od začátku do konce, aneb Witch Behind Scene!

Scénáristi se dohodnou na tématu, ale jejich představy jsou zatím mlhavé.  Kreslíř vypracuje hrubý návrh, scénaristé ho začnou upravovat.

 

Nyní se nákres pročistí, získá přesné kontury a komiksové bubliny.

Připraví se text.

Pomalu se finišuje. Text se vypíše do bublin, na řadu přichází počítač.

Obrázek se vykoloruje, upraví a je hotovo. Jednoduché, co? Ani ne...

 

Přehled postav

V komiksu samozřejmě nevystupuje jen pět čarodějek... Čtěte, kdo do jejich kouzelného světa neodmyslitelně patří.

 

Rodiny 

Susan Vandomová

Matka Will, kancelářská zaměstnankyně Simul Techu. Má vztah s Collinsem - Williným dějepisářem.

Plch

Willin mazlíček, bohužel zemřel poté, co ho srazilo auto.

Tom Lair

Otec Irmy, povoláním policista. 

Anna Banniesterová

Nevlastní maminka Irmy je ženou v domácnosti.

Christopher Lair

Irmin malý bráška. Je to ještě dítě, které miluje pohádky a školu, ale dokáže pěkně naštvat.

Lionel Cook

Taraneein otec má kariéru u soudu - jako psycholog. 

Teresa Cooková

Maminka Taranee, jež pracuje jako soudkyně. 

Petr Cook

Starší brácha Taranee. Chodí do školy, rád sportuje a věnuje se holkám. Brzy zbalí Cornelii. 

Harold Hale

Otec Corny je pan ředitel - šéfuje bance.

Elizabeth Haleová

Corneliina matka patří mezi vyhlášené restaurátorky. 

Lilian Haleová

Otravná mladší sestřička naší Corny. Navíc pěkně rozmazlená!

Chen Lin

Hay Linin tatínek  vlastní se svou manželkou čínskou restauraci, ve které oba pracují.

Joan Lin

Matka Hay Lin vlastní s manželem restauraci Stříbrný drak, kde oba pracují.

Yan Lin

Babička naší Hay, jež je bohužel po smrti. Ale pomáhá Věštci v Kondrakaru a občas se tak s Hay Lin potkávají.

Přátelé

Matt Olsen

Objekt Williných citů. Hraje ve skupině Cobalt Blue nebo pomáhá svému dědečkovi ve zverimexu.

Nigel Ashcroft

Bývalý člen Uriovy patry. Už se ale polepšil, dokonce začal chodit s Taranee. Nedávno se však rozešli. A pak zase dali dohromady!

Caleb

Nejdřív Fobosův šepták, poté meridianský rebel a nakonec rádce Elyon. Prožili s Cornelií bouřlivý milostný vztah, jež neskončil šťastně.

Eric Lyndon

Chodí s Hay Lin. Jeho dědeček má hvězdárnu. Nedávno se ale odstěhoval za rodiči do Open Hill, s přítelkyní se tedy kontaktují pouze přes počítač.

Elyon Portraitová

Do svých 14 let žila jako její obyčejní vrstevníci. V tu dobu se ukázalo, že je právoplatnou dědičkou meridianského trůnu. Začala dlouhá série bojů a problémů, které však skončily šťastně - Elyon je nyní královna!

Orube

Bojovnice z Basiliady, bývalá žákyně Luby, která teď pomáhá Čarodějkám. Dokonce bydlí na Zemi v domě paní Rudolphové a vydává se za její příbuznou, Rebeccu. Začíná studovat na univerzitě a chce se věnovat žurnalistice. Zalíbil se jí klavírista ze sousedního domu, ona zas vzbuzuje city v Cedrikovi.

Joel Wright; gitarist in Cobalt Blue. Hij heeft een goede vriendschapsband met Irma.

 

 

Joel Wright

Jedna z novějších postav komiksu, mezi ním a Irmou to docela jiskří, navíc mají oba mladší bratry a zbožňují muziku.

Martin Tubbs; lid van de scouting club Zwarte Beren. Verliefd op Irma, maar die ziet hem liever als een gewone vriend. Is het meest mannelijke type van de vriendenkring van de Wachters. Had het lef Uriah op een kaakslag te trakteren.

 

 

Martin Tubbs

Beznadějně zamilovaný do Irmy, kterou jeho city pravidelně dohání k šílenství. Nyní se ovšem sbližuje s francouzskou studentkou Michelle.

Andrew Hornby; Irma's onbeantwoorde liefde. Zij veranderde hem in een pad, waarna hij enkele dagen vermist bleef.

 

 

Andrew Hornby

Do třetice Irminých milostných pletek. Ve zmorfovaném stavu se vypravila na diskotéku a snažila se ho zbalit. U něj v autě jí ale došla řeč a v panice Andrewa přeměnila v žábu...

Dean Collins; leraar geschiedenis. De pest voor Will, zeker omdat hij een intieme relatie heeft met haar moeder.

 

 

Dean Collins

Dějepisář Cornelie a Will. Chystá svatbu a společný život s Willinou matkou. S dcerou Susan nyní vycházejí dobře.

Paní Knickerbockerová

Ředitelka školy, kterou Strážkyně navštěvují.

Grandpa Olsen; Matt's grandfather. Was a vet for fifty years, now he's running a pet shop with a clinic. Will sometimes works there as shop assistant.

 

 

Pan Olsen

Děda Matta. Pracoval jako veterinář, teď provozuje obchod se zvířaty. Will u něj semtam brigádničí.

prof. Lyndon; astronomer, grandfather of Eric Lyndon

 

 

Zachary Lyndon

Ericův dědeček, profesor, astronom a majitel hvězdárny.

Mandy Andersonová

Mattova kamarádka už ze školky. Will ji nejdřív nesnášela, protože ji vnímala jako konkurenci. navíc se obě věnovaly plavání a čarodějka Energie neváhala použít kouzla, aby Mandy porazila. Nakonec ale poznala, že Mandy je dobrá holka a mají mnoho společného.

Raymond Fieldestein

Klavírní skladatel, soused Orube. Bojovnici vadí, jak si jí všímá, ale miluje jeho hudbu.

Oracle; presides the Congregation van de Sages of Kandrakar. He admits he can fail. To the Guardians he's vague in his speaking.

 

 

Věštec

Tady asi není třeba příliš se rozepisovat. Sídlí ve Středu nekonečna a z pevnosti bdím nad celým vesmírem. Zbožňuje hádankovou mluvu. My ostatní ji nenávidíme.

Tibor; the most dedicated one to the Oracle, despite his questions and doubts.

 

 

Tibor

Věrný služebník a rádce Kondrakaru.

 

Endarno

Nevinného bojovníka zneužíval Fobos. Ovládl jeho tělo a opět se pokoušel zlikvidovat sestru a získat vládu nejen nad Meridianem. Po likvidaci Fobose se Endarno stal jedním z čela Kondrakaru.

Nepřátelé

Fobos

Meridianský princ, starší bratr Elyon. Pomáhal své sestře, ale ve skutečnosti se jen snažil ukořistit trůn. W.I.T.C.H. ho naštěstí včas zlikvidovaly.

Cedrik

Fobosův komplic. Po smrti pána byl vyhnán na Zemi a měl se napravit. Proti čarodějkám se spolčil s Jonatanem Ludmoorem. V závěru života prokázal alespoň kapku lidskosti - obětoval se pro Orube, do které se zamiloval.

Nerissa

Bývalá Strážkyně. Nedokázala ovládnout svou touhu po Srdci Kondrakaru, a tak ho Will ukradla. S jeho pomocí se pokusila zničit celou pevnost Kondrakar. Čarodějky však nezklamaly a porazily i ji.

Shagon

Nerissin komplic.

Raphael Sylla

Tajný agent pověřený sledováním W.I.T.C.H. Jako krytí mu posloužilo místo učitele informatiky v Sheffieldském institutu. I na něj holky vyzrály!

Ari; lord of Arkhanta. Maqui's father.

 

 

Ari

Vládce Arkhanty. Pomocí ochočené banshee válčil ku nenáviděnému Kondrakaru - Věštec odmítl uzdravit jeho syna.

Maqui

Syn Ariho. Kvůli jěho nemoci Ari toužil zničit Věštce. I tentokrát naše pětice problém pokořila - nejenže se Maqui uzdravil, také jeho otec se umoudřil.

Yua

Banshee, která dle Ariho rozkazů bojovala proti Strážkyním.

Luba; guard of the aura's. By a stupid move she made the Guardians creating a shape-shifter, causing the resurrection of Nerissa. Failed in withholding Cornelia from reviving Caleb. She sacrificed her immortality to get Caleb back from Nerissa's hands.

 

 

Luba

Původem z Basiliady, později žila v Kondrakaru. Vinila Strážkyně z návratu Nerissy. Dost jim zavařila, nakonec ale obětovala nesmrtelnost, aby pomohla Calebovi.

Uria Dunn

Poďobaný spolužák holek, který rád porušuje školní řád, šikanuje slabší a jde z průšvihu do průšvihu.

Kurt van Burent

Člen Uriovy darebácké party.

Laurent Hampton

Další neřád a kámoš Uriy. Rozdíl mezi ním Kurtem? Kurt je ještě blbější než Laurent!

Bess Grumper

Jedno z protivných dvojvaječných dvojčat, která čarodějky nesnáší.

Courtney Grumper

Se svou sestrou velí sekci drbů ve školním časopise. Rády šmírují a rozvrací vztahy i přátelství.

Thomas Vandom, Will's father. Is deeply into debt and tries to get the guardianship over his daughter by blackmailing Susan.

 

 

Thomas Vandom

Otec Will, kterého však nemůžeme považovat za rodinu. Na chvíli se vrátil do Willina života, aby vydíral Susan. Holky si s ním nakonec poradily, ale Will napořád zůstane šrám na srdci.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář